wtorek, 15 listopada 2011
Firefox 8 dla Linuxa - moje opinie

Kilka dni temu pojawiła się nowa wersja najpopularniejszej u nas w kraju przeglądarki – Firefox w wersji 8. Przeglądarka ukazała się na wszystkie platformy a więc Linuxa, Windows, MacOS. Oczywiście postanowiłem ją nak najszybciej zainstalować i przetestować. Przeglądarkę testowałem na ArchLinux jak i na Win7. Przed instalacją oczywiście zapoznałem się z opisem i listą zmian. Producent oczywiście wypisuje jakie zalety ma nowa wersja „Liska”. Wszystko wyglądało OK, ale jak to jest w praktyce ?

 

Test zacząłem od Win7 x64. Po instalacji ukazał się menadżer kompatybilności dodatków. Te które były OK pozostały włączone, a reszta zastała wyłaczona i czeka na swoje wersje kompatybilne z wersją 8. lekko zmienione ikonki. A poza tym... zdziwił mnie fakt że przeglądarka chodził wolno i się wiesza. Z niewiadomych mi przyczyn przeglądarka zawiesza się podczas przeglądani stron. Jedyną metoda metodą aby wyłączyć FF jest „zabbicie” procesu firefox.exe. W moim przypadku na dwóch komputerach testowych FF zżerał około 50% procesora w porywach do 75%. W liście zmian wyczytałem że przeglądarka jest szybsza i mniej zasobo żerna, oraz bardziej stabilna. W moim przypadku było odwrotnie... Poza tym większych zmian nie zauważyłem...

 

Linux – ArchLinux x86. Tu nie było problemów z zawieszaniem się, choć sama przeglądarka reaguje na wszelkie gesty z opóźnieniem, ale za to się nie wiesza. Nie zajmuje większej części zasobów procesora, i raczej nie zamula systemu.

 

Podsumowując... W Win7 powróciłem jak na razie do wersji 7, a w Linuxie używam 8, ale jak zacznie robic problemy to również ją zamienię na wersję 7. Wydaje mi się że należy jeszcze popracować nad tą wersją...

 

To tak w mega skrócie...

 

Pozdrawiampiątek, 25 lutego 2011
Strona internetowa szyta na miarę

Strona internetowa jest dzisiaj nieodzownym elementem każdej firmy. Bez profesjonalnie przygotowanej strony www raczej ciężko jest pozyskać nowych klientów. To właśnie dobra strona świadczy o naszej firmie, jest ona wizytówką. Jeśli Twoja witryna jest zaprojektowana profesjonalnie i dostarcza wszelkich niezbędnych informacji o twojej firmie, masz wiele większe szanse aby zdobyć nowego klienta. Jeśli odwiedzający Twoją stronę nie znajdzie tego czego szuka, raczej na pewno uda się do konkurencji. Projektowanie strony internetowej lepiej powierzyć dla pewnej firmy, która ma doświadczenie , potrafi zaprojektować witrynę pod nasze preferencje. Sprawdźmy wcześniej portfolio firmy, zobaczymy jakie projekty już wykonała, czy styl nam odpowiada. To wszystko jest niezwykle ważne abyśmy byli w pełni zadowoleni z naszej nowej strony, oraz aby przestawiała ona naszą firmę w jak najlepszym świetle. W przeciwnym razie nasza praca i pieniądze zostaną wyrzucone w błoto,  a strona będzie tylko straszyć.