czwartek, 03 maja 2012
Brak możliwości logowania jako Gość i zwykły użytkownik w Windows 7
Mimo używania Linuxa , czasem trzeba skorzystać z Windowsa, w moim przypadku jest to Windows 7 Ultimate, który jako tako działał, jednak ostatnio miałem musiałem udostępnić konto gościa, i co się okazało pojawił się problem - brak możliwości zalogowania na konto Gościa. Kiedy klikamy na ikonkę gościa, system wita nas napisem "Zapraszamy" ale za kilka sekund żegna nas komunikatem "Trwa wylogowywanie". Co ciekawe dzieje się tak samo z kontami zwykłych użytkowników, admini mogą się logować normalnie. po dwóch dniach szukania znalazłem solucję. tyczy się ona pierwotnie Windows Vista, lecz na Windows 7 działa tak samo. A więc wykonujemy kolejne kroki:
poniedziałek, 13 czerwca 2011
Nieprawidłowo wyświetlane gadżety (widżety) w systemie Windows 7
Zawsze po jakimś czasie chce nam się upiększyć nasz system bez względu na to jak ładny jest. Wtedy sięgamy po różne modyfikacje, skórki, tematy, itp… jednak czasem po użyciu takich patentów z niewiadomych źródeł może skończyć się nie zbyt dobrze dla naszego systemu. Kiedy zaczniemy za bardzo ingerować w cała powłokę możemy uszkodzić różne pliki efektem czego może być nie prawidłowe działanie systemu, lub jego różnych elementów jak np. opisanych tu gadżetów czy widżetów.
sobota, 27 lutego 2010
Tryb XP - zgodność programów

Prawdopodobnie niektóre programy, które bez problemu działały pod Windows XP, będą mieć kłopoty z “siódemką”. Microsoft dodał więc tryb XP, która ma temu zapobiegać. Uruchomimy go, klikając prawym przyciskiem myszy w plik .exe (odpowiadający za odpalanie danej aplikacji) i wybierając Preferencje.

Przechodzimy do karty Kompatybilność i dostosowujemy poszczególne opcje w zależności od tego z jakiej aplikacji będziemy korzystać. W przypadku gier wideo często spotkacie się z koniecznością zaznaczenia haczykiem polecenia Uruchom ten program jako administrator.

 

Wyłączanie Aero

Jeśli chcesz, aby twój sprzęt działał szybciej to pamiętaj, że pomoże w tym wyłączenie Aero. Sprawdza się to szczególnie w przypadku wolniejszych maszyn. Niestety w zamian za poprawienie wydajności systemu otrzymamy gorszy wygląd, ale wybór nie powinien być trudny.

Wyłączanie Aero w Windows 7 wygląda podobnie jak w Viście. Klikamy prawym przyciskiem myszy na pulpicie, wybieramy opcję Personalizuj, a następnie Kolor i wygląd okien-> Otwórz klasyczne właściwości wyglądu dla większych ustawień opcji kolorów. W kolejnym oknie wybieramy odpowiedni theme i gotowe :)

Defragmentacja dysku w menu kontekstowym Win7

Jeśli chcemy szybko zdefragmentować, któryś z dysków na naszym komputerze, możemy to zrobić wybierając odpowiednie polecenie w menu kontekstowym. Najpierw trzeba je jednak dodać, dlatego trzeba zajrzeć do rejestru i lekko go zmodyfikować.

Przechodzimy do edytora rejestru i odnajdujemy następujący klucz: HKEY_CLASSES_ROOT\Drive\shell. Teraz tworzymy nowy wpis, który nazwiemy “runas”. Następnie modyfikujemy Domyślny i wpisujemy w polu Dane “Defragment”. Na koniec tworzymy klucz o nazwie “command” (pamiętajmy, aby umieścić go w “runas”) i dodajemy defrag %1 -v w sekcji Dane.

 

sobota, 02 stycznia 2010
Pasek szybkiego uruchamiania w Windows 7

Domyślnie QuickLaunch jest wyłączony w Windows 7, jednakże można go włączyć.
Kliknij prawym klawiszem myszki na pasku zadań > Paski narzędzi > Nowy pasek > jako ścieżkę wskaż:

%userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

Drobne dostosowania: odblokować pasek zadań, przeciągnąć QT na lewą stronę, we właściwościach pasków narzędziowych wyłączyć wyświetlanie etykiet (Pokaż tytuł + Pokaż tekst), opcjonalnie przełączyć na Duże ikony (by dostosować do reszty obiektów paska), i jest coś podobnego jak w XP:

Pasek szybkiego uruchamiania możemy rozbudowywać o własne pozycje dodając skróty do katalogu Quick Launch

Źródło
http://www.localize.fr.pl/forum/windows-7/930-pasek-szybkiego-uruchamiania-w-windows-7-a.html